Tuncet Et ve Et Ürünleri A.Ş. - Entegre Et Tesisi

  • İmamlar Mah. 61. Cad. No: 9 - Posta Kodu : 81800 / GÖLYAKA / DÜZCE
  • info@tuncet.com.tr
  • 0380 711 29 28

KURUMSAL

Çiftlikten sofraya hakiki lezzet

Türkiye’nin lider et üreticisi Tunç Et, 3 nesildir, kuşaktan kuşağa hakiki lezzetlerini tüketicileriyle buluşturmaya devam ediyor. Doğal, sağlıklı ve güvenilir ürünleriyle yıllardır zirvede bulunan Tunç Et, hijyene, teknolojiye ve lezzete verdiği önem sayesinde, taze et ürün çeşitleriyle tüketicinin...
Detay
kurumsal

TANITIM FİLMİMİZ

Türkiye'nin Önde Gelen Et Entegre Tesisi

Türkiye’nin lider et üreticisi olma vizyonu ile çıktığımız bu yolda, yıllardır doğal ve sağlıklı et ürünlerini tüketici ile buluşturan TUNÇET, diğer tesislerden farklı olarak alan içerisinde besi çiftliğimiz bulunmaktadır ve kendi ekim alanlarımızda yemlik bitki yetiştirerek organik yem üretmekteyiz. Açık besi uygulaması ile beslenen hayvanlar, veterinerlerimizin uyguladıkları beslenme programına tabi tutulur. Bu sayede daha lezzetli ve sağlıklı etler sunmaktayız.

Detay

ÜRETİM HARİTAMIZ

Çiftlikten Sofraya Hakiki Lezzet

çiftik

Tunçet Tesisi'nde Hayat

Tunçet Tesisinde hakiki lezzetin serüveni yemyeşil bir alanda başlar. Doğal beslenen hayvanlar, özenle sizler için hazırlanır.

çiftik
çiftik

Tunçet Tesisi'nde Helal Kesim

Düzenli olarak veteriner kontrolünden geçen sağlıklı hayvanlar, Tunçet Tesisinde helal kesim usûlüne uygun, hijyenik koşullar altında kesilir.

çiftik
çiftik

Tunçet Tesisi'nde Paketleme

Paketleme aşamasında, şirink sistemine uygun torbalara etler doldurulur, vakumlanır, pastörizasyon yapılır, paketlenir, kolilenir ve sevkiyata hazır olur.

çiftik
çiftik

Tunçet Tesisi'nde Lojistik

Her gün binlerce taze et, sterilize edilen frigofirik araçlara yüklenerek, tüm Türkiye'ye yola çıkar.

Tümünü Gör

TUNÇET

Lezzet Haritası

angus-et-haritası Gerdan Gerdan Gerdan Gerdan Gerdan Gerdan Gerdan Gerdan Gerdan Gerdan Gerdan Gerdan Gerdan

Kontrfile

Omurganın üst tarafından çıkarılan kemiğin dış kısmıdır. Birinci kalite ızgaralık biftek elde edilen bölümdür. Her hayvanın sağ ve sol tarafından 2’şer parça çıkmaktadır. Yağsız bir yapısı bulunan bu etin yapısı sıkı ve serttir. Kalın, orta kalın yada ince olarak dilimlenebilir.

Bonfile

Lop et diye tabir edilen bonfile, dananın sırtının arka kısmında bulunan bir kastır. Her hayvanın sağ ve sol tarafından 2’şer parça çıkmaktadır.Hayvan arka ayaklarından güç aldığı için arka kısmında yer alan tüm diğer kas-etler gibi az yağlıdır. Lop et diye tabir edilebilir. İyi bir dana bonfilesi; 2 kg civarında olur. Hayvanın en değerli yerlerinden biridir. Pişme derecesi artsa dahi yumuşaklığını kaybetmeyen lezzetli bir ettir.

Nuar

Dananın but kısmından çıkan, sinir ve yağ oranı düşük bir ettir. Lif bakımında zengindir.Halk arasında rosto olarak da adlandırılan birinci kalite ettir. Eti yağsız sevenlerin severek tüketebilecekleri ve tek başına pişirildiğinde çok lezzetli olan bir et cinsidir. Rosto ve haşlaması yapılarak tüketilebilmektedir.

Kontrnuar

Dananın but kısmından çıkarılan, yağ oranı düşük olan bir ettir. Kaslı bir yapısı bulunmaktadır. Biftek olarak kullanıma en uygun et olan kontrnuar, kısa sürede pişmektedir. Domates soslu bifteğin yapılabileceği bir numaralı bölümdür.

Sokum

Hayvanın but kısmından çıkarılan sokum bölümü, kontrfilenin devamıdır. Danada bel ile butun birleştiği kalça kısmıdır. Oldukça yumuşak bir yapısı bulunmaktadır. Izgara biftek, şiş ve tas kebabı için iyi kalitede et verir.

Tranç

Hayvanın kalça kemiğinin üst kısmından elde edilen kas yapısı yoğun yağ dokusu az olan bölümüdür. Yoğun kırmızı bir renge sahiptir. Kuşbaşı olarak kullanılması idealdir. Tas kebabı, et sote, tencere ve güveç yemeklerinde iyi sonuçlar alınmaktadır.

Yumurta

Dana budunun, diz ekleminin iç kısmından kalça eklemine doğru uzanan şekli yumurtaya benzeyen lezzetli bir ettir. Çoğunlukla salçalı biftek olarak tüketilen bu et soslu ve salçalı dana sote ve tas kebabı olarak hazırlanması idealdir.

Antrikot

Dananın iki kürek kemiği arasından ve pirzolalık yerinden çıkartılan, kemiğinden sıyrılmış et bölümüdür. Yağ dokusu yüksektir. Dananın en lezzetli bölümü olmakla birlikte her türlü yemekte kullanılmaktadır.  Orta ya da az ateşte pişirilmesi içindeki yağın erimesiyle yemeklere büyük lezzet katacaktır.

Bodigo

Dananın bacağının uç kısmında yer alır. Haşlanmak için, etin en uygun olan kısmıdır. Tas kebabı ve haşlama olarak rahatlıkla tüketilebilir.

Döş

Dananın kaburgasının üzerinden çıkarılan, kemiğe en yakın yağlı ve lezzetli bir ettir. Oldukça yumuşak bir dokuya sahiptir. Çoğunlukla kıyma grubu ve yağlı kuşbaşı olarak kullanılmaktadır.

Pençeta

Dananın göğüs boşluğunda yer alan kemiksiz bölümdür. Yağ oranı orta düzeydedir. Kıymanın her çeşidinde kullanılmaktadır.

Kürek

Dananın ön bilek eklemi başlangıcı ile kürek kısmının sonuna kadar olan bölgenin birleştirilmiş halidir. Yağlı kuşbaşı üretiminde veya kıyma üretiminde kullanılabilir.

Gerdan

Dananın boyun kısmı olan bu bölüm lif içeren yağsız bir ettir. Çoğunlukla kıyma olarak kullanılmaktadır.

TUNÇET

Lezzetin Galerisi

Blog

Bilgi burada mecut

Hızlı, hijyenik, güvenilir lojistik hizmetimizle sofranıza kadar gelen hakiki lezzet.

yukarı çık

Bu sitede kullanıcı deneyimini geliştirmek ve sitenin verimli çalışmasını sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için Çerez Politikamızı okuyun.

Tamam